EmailNyomtatás

2017. évi programnaptár

Dátum Megnevezés
2017 jan. 9. - 2017 jan. 13. Falugondnokok képzése
2017 jan. 14. IKSZT: Gyűszű foltvarró kör
2017 jan. 19. Kölcsey Kör Kecskeméti Tagozatának pódiumbeszélgetése
2017 jan. 20. - 2017 jan. 22. OPSZ Lovas Tagozat képzése
2017 jan. 23. IKSZT: Szülők Akadémiája - Tehetséges gyerekek tanulási nehézségei
2017 jan. 25. IKSZT: FLEXYS számítógépes képzés
2017 febr. 4. Emlékek a táborokból – Harangozó Ferenc és Mészáros Tibor Gulag-rabok megpróbáltatásai
2017 febr. 4. IKSZT: IFI Műhely
2017 febr. 6. - 2017 febr. 10. Falugondnokok képzése
2017 febr. 6. IKSZT: Körséta a Népfőiskolán
2017 febr. 10. - 2017 febr. 12. Negyed évszázad a könyvkiadásban c. konferencia
2017 febr. 10. IKSZT: Misztrál koncert
2017 febr. 11. IKSZT: Gyűszű foltvarró kör
2017 febr. 15. - 2017 febr. 16. Értékőrzők Bács-Kiskunban című vetélkedő
2017 febr. 23. A Kölcsey Kör Kecskeméti Tagozatának vendége Márfi Gyula érsek
2017 febr. 24. - 2017 febr. 25. Nagycsaládosok Országos Egyesületének konferenciája
2017 febr. 25. Őrvidék Kollégium záró konferencia
2017 febr. 27. IKSZT: Szülők Akadémiája - Konfliktus és agresszió
2017 febr. 28. IKSZT: Fogadóóra - Erzsébet program (szállásfoglalás)
2017 márc. 1. "Az én templomom" kiállítás megnyitója
2017 márc. 1. - 2017 márc. 2. Szikszai László kisnyelvész és kismatematikus verseny
2017 márc. 2. Jakabszállási Népfőiskola látogatása
2017 márc. 4. Önkéntes tűzoltó konferencia
2017 márc. 4. IKSZT: Tanya, táj, társadalom…
2017 márc. 5. - 2017 márc. 12. Kiskunság Kollégium első fordulója
2017 márc. 6. - 2017 márc. 10. Falugondnokok képzése
2017 márc. 8. Nagy Szeder István emlékkonferencia
2017 márc. 18. Komárom Kollégium záró konferencia
2017 márc. 25. IKSZT: Miben legyek jó? Merre menjek tovább?
2017 márc. 27. Körzeti úszóverseny
2017 márc. 27. - 2017 ápr. 2. Torockó-Aranyosszék Kollégium második fordulója
2017 márc. 31. - 2017 ápr. 2. Afrika Kollégium, Tessedik Sámuel Kollégium
2017 ápr. 1. Tóth Sándor Zoltán "PILLANATOK" című kiállításának megnyitója
2017 ápr. 3. - 2017 ápr. 4. Buzánszky Kupa
2017 ápr. 3. - 2017 ápr. 5. Falugondnokok képzése
2017 ápr. 4. - 2017 ápr. 5. Rendszerváltó Filmszemle - előzsűri
2017 ápr. 5. - 2017 ápr. 6. Kisiskolák Ki Mit Tud vetélkedője
2017 ápr. 6. - 2017 ápr. 8. „Dicső híre-neve fönnmarad örökre” Arany János élete és pályafutása
2017 ápr. 7. - 2017 ápr. 15. Kisvárda Kollégium első fordulója
2017 ápr. 10. - 2017 ápr. 11. Fenyvesi Kupa
2017 ápr. 17. - 2017 ápr. 18. Grosics Kupa
2017 ápr. 19. Gálfalvi György: Beszélgetéseink című könyvének bemutatója
2017 ápr. 21. Hungarikum vetélkedő elődöntője
2017 ápr. 22. Garam-menti Kollégium záró konferencia
2017 ápr. 24. - 2017 ápr. 30. Csángó pedagógusok szakmai továbbképzése
2017 ápr. 25. - 2017 ápr. 27. Rendszerváltó Filmszemle - döntő
2017 ápr. 28. - 2017 máj. 5. Gyimes Értékfeltáró Kollégium második fordulója
2017 máj. 5. - 2017 máj. 15. Kecskeméti-Nagybányai Festőiskola alkotótábora
2017 máj. 5. - 2017 máj. 7. Örökbefogadottak találkozója
2017 máj. 6. Grimask színház „Kalandra fel” című bábelőadása
2017 máj. 18. - 2017 máj. 19. Katona József Gimnázium vetélkedője
2017 máj. 22. - 2017 máj. 26. Falugondnokok képzése
2017 máj. 24. - 2017 máj. 31. Vasvár Kollégium első fordulója
2017 máj. 27. Torockó-Aranyosszék Kollégium záró konferencia
2017 máj. 29. Véradás a Népfőiskolán
2017 máj. 30. ÉTA Országos Szövetség padavatója
2017 jún. 5. - 2017 jún. 11. Kiskunság Kollégium második fordulója
2017 jún. 15. IKSZT: Szemléletváltás
2017 jún. 19. - 2017 jún. 23. Falugondnokok képzése
2017 jún. 21. Csépai iskolás csoport látogatása
2017 jún. 25. - 2017 júl. 1. Karikatúra tábor
2017 jún. 26. - 2017 jún. 30. Nyári napközis jellegű úszótábor
2017 jún. 26. - 2017 júl. 1. Gördülő Tánccsoport nyári tábora
2017 jún. 26. - 2017 júl. 2. Zöldház rajzstúdió nyári tábora
2017 jún. 27. IKSZT: Lepkék a könyvtárszobában
2017 jún. 30. Kiskunfélegyházi és gátéri pedagógusok látogatása
2017 júl. 1. Akadálymentes nap
2017 júl. 2. - 2017 júl. 9. Néptáncosok szakmai alkotótábora
2017 júl. 2. - 2017 júl. 10. Kisvárda Kollégium második fordulója
2017 júl. 3. - 2017 júl. 7. Nyári napközis jellegű úszótábor
2017 júl. 9. - 2017 júl. 18. Pólya Zoltán fotótábor
2017 júl. 10. - 2017 júl. 14. Nyári napközis jellegű úszótábor
2017 júl. 10. - 2017 júl. 16. Parnasszus Irodalmi Tábor
2017 júl. 11. - 2017 júl. 13. Arany János emléktúra
2017 júl. 17. - 2017 júl. 21. Nyári napközis jellegű úszótábor
2017 júl. 17. - 2017 júl. 21. Nyári napközis jellegű bűvész-, zsonglőr- és színjátszó tábor
2017 júl. 17. - 2017 júl. 21. Nagycsaládosok nyári tábora
2017 júl. 21. Ifjúsági Színjátszó és bűvésztábor táborzáró gála
2017 júl. 22. - 2017 júl. 30. Angol tábor
2017 júl. 24. - 2017 júl. 28. Nyári napközis jellegű úszótábor
2017 júl. 24. - 2017 júl. 28. Nyári napközis jellegű tűzoltó tábor
2017 júl. 30. - 2017 aug. 4. Nemzeti Ifjúsági Fúvószenekar tábora
2017 júl. 31. - 2017 aug. 6. Vass Lajos kórus tábor
2017 aug. 7. - 2017 aug. 20. Kárpát –medencei pedagógusok képzőművészeti tábora
2017 aug. 11. - 2017 aug. 13. Emlékezz Európa! Nemzetközi diáktábor
2017 aug. 12. - 2017 aug. 20. Kárpát-medencében Sakkozó Magyarok XXII. Világtalálkozója
2017 aug. 19. - 2017 aug. 19. Magyarok Nagyasszonya szobor ünnepélyes átadása
2017 aug. 20. Kárpát –medencei pedagógusok alkotótábor záró kiállítás megnyitója
2017 aug. 21. - 2017 aug. 27. Németh László műfordító tábor
2017 aug. 21. - 2017 aug. 25. Falugondnokok képzése
2017 aug. 28. - 2017 szept. 3. Mongol-magyar műfordítói tábor
2017 aug. 28. - 2017 szept. 3. Mongol-magyar országismereti tábor
2017 aug. 28. - 2017 szept. 3. Belarusz-magyar országismereti tábor
2017 aug. 28. - 2017 szept. 3. Kazah-magyar országismereti tábor
2017 aug. 28. - 2017 szept. 3. Orosz-magyar műfordítói tábor
2017 aug. 28. - 2017 szept. 3. Magyar-orosz műfordító tábor
2017 aug. 28. - 2017 szept. 3. Csehov Orosz-magyar és Magyar-orosz Színházi Műhely
2017 szept. 6. Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Archívum munkatársainak látogatása
2017 szept. 9. Kiskunság Kollégium záró konferencia
2017 szept. 12. Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat klímakonferenciája
2017 szept. 13. XIV. Tevékeny Élet Fesztivál
2017 szept. 15. - 2017 szept. 17. Magyar Máltai Szeretetszolgálat konferenciája
2017 szept. 20. Hogyan készül a must? Óvodások a Népfőiskolán
2017 szept. 20. - 2017 szept. 21. Tolsztoj Társaság vetélkedője
2017 szept. 25. - 2017 szept. 28. X. Fiatal Politológusok Találkozója
2017 szept. 28. Ravasz László emléknap
2017 szept. 29. - 2017 szept. 30. Iskolakertekért Alapítvány konferenciája
2017 okt. 3. - 2017 okt. 4. Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság konferenciája
2017 okt. 3. - 2017 okt. 4. XVII. Lakiteleki Filmszemle előzsűri
2017 okt. 7. Szüreti bál
2017 okt. 7. Országgyűlési Könyvtár munkatársainak látogatása
2017 okt. 8. - 2017 okt. 15. Bodrogköz Kollégium
2017 okt. 9. - 2017 okt. 11. Falu- és tanyagondnokok képzése
2017 okt. 10. Nemzeti Fórum Nóta- és Népdalkör látogatása
2017 okt. 10. IKSZT: Szülők Akadémiája
2017 okt. 11. - 2017 okt. 13. RETÖRKI és Tolsztoj Társaság konferenciája
2017 okt. 20. - 2017 okt. 22. Afrika Kollégium és Tessedik Sámuel Kollégium
2017 okt. 20. - 2017 okt. 22. Gombfoci bajnokság
2017 okt. 20. Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat díjátadója
2017 okt. 22. 1956-os megemlékezés Lakiteleken
2017 okt. 22. - 2017 okt. 29. Gyergyó Kollégium
2017 okt. 29. Fedák Sári Ulti-bajnokság
2017 nov. 7. - 2017 nov. 9. XVII. Lakiteleki Filmszemle döntő
2017 nov. 17. - 2017 nov. 19. OPSZ Lovas Tagozat képzése
2017 nov. 18. Kisvárda Kollégium záró konferencia
2017 nov. 20. - 2017 nov. 24. Falu- és tanyagondnokok képzése
2017 nov. 21. - 2017 dec. 1. Kecskeméti-Nagybányai Festőiskola alkotótábora
2017 nov. 29. Nemzeti Művelődési Intézet konferenciája
2017 dec. 1. - 2017 dec. 3. Afrika Kollégium és Tessedik Sámuel Kollégium
2017 dec. 5. Mikulás ünnepség munkatársak gyermekei részére
2017 dec. 7. Kotvits Jánosné és Belicza András kiállításának megnyitója
2017 dec. 13. - 2017 dec. 14. RETÖRKI konferencia
2017 dec. 14. - 2017 dec. 15. Nemzeti Művelődési Intézet évzáró konferenciája
2017 dec. 16. Népfőiskola munkatársainak évzáró értekezlete
2017 dec. 31. Szilveszteri bál

Állandó kiállítások: Emigráció a Hazáért, Mindszenty József élete, Festmények és grafikák Szíj Rezső gyűjteményéből, Dörre Tivadar képeiből, Ábrahám Lajos népviseleti gyűjteménye, Válogatás a képzőművészeti alkotótáborok munkáiból, Burg Kastl Magyar Gimnázium Emlékszobája.

A Szent István kápolna előtt Keresztény Panteon: Apor Vilmos, Józan Miklós, Márton Áron, Mindszenty József, Ordass Lajos, Prohászka Ottokár, Ravasz László, Romzsa Tódor, II. János Pál, gróf Esterházy János mellszobra, Kerkai Jenő mellszobra.

A Vendégház előtt Nemzeti Panteon: Balázs Ferenc, Illyés Gyula, Klebelsberg Kuno, Kodály Zoltán, Mathiász János, Németh László, Simándy József, Sinkovits Imre, Szent-Györgyi Albert, Vass Lajos, a Tanuszoda előtt Gyarmati Dezső mellszobra.

Babaharang a Szent István kápolna előtt, a Bolyai házban Rendszerváltó Archívum.

Programok: Felnőttek Gimnáziuma - Kollégiumok - Igény és lehetőség szerint nyelv-, gazda-, szőlész-, borász- és számítástechnikai tanfolyamok - Kösöntyű táncház - Képzőművészeti alkotótáborok - Vetélkedők - Tanrendbe illesztett úszásoktatás iskolások, óvodások részére - Bébi úszás - Minigolf - Teniszpálya - Jurta sátrak - Kemence – Lovas- és kispályás labdarúgópálya - Strandröplabda - Lovas karám.

Szabadtéri Pihenő Padok: Amerikai magyarok, Antológia Kiadó, 20 éves az Antológia, Apáczai Kiadó, Ausztráliai magyarok, Bábel Balázs, Bakos István, Beke Pál, Bihar – Fekete-Körös völgy, Bíró Zoltán, Borbándi Gyula, Budai Ilona, Burg Kastl, Búza Barna, Buzánszky Jenő, Csengey Dénes, Csete György és Csete Ildikó, Csoóri Sándor, Csurka István, gróf Esterházy János, Faragó Laura és Szakolczay Lajos, Fedák Sári – Ultisok padja, Fekete Gyula, Für Lajos, Gálfalvi György, Ghéczy Iván, Grosics Gyula, Gyarmati Dezső, Gyulay Endre, Hollósi Gergely, Illyés Gyula, Joó Rudolf, Juhász László, Kalotaszegi, Kiss Gy. Csaba, dr. Kiss-Rigó László, Konrád Adenauer, Kozma Imre, Kurultáj, Makovecz Imre, Mátkapad, Nagy Alajos, Nagy László, Németh Judit és Vince, Németh László, NMJA, Örkény István, P. Szőke János, Pesti Srácok, Pozsgay Imre, Püski Sándor és Zoltán Ilona, Sakkozó magyarok, Sára Sándor, Sütő András, Szécsi Margit, Széles Gábor, Szentkirályi Ásványvíz, Szolidaritás, Szörényi Levente, Tollas Tibor, Wittner Mária, Zombori Ottó.

Széchenyi épület: Burg Kastl Magyar Gimnázium tablóképei, Tollas Tibor emlékszoba, Emigrációs Gyűjtemény (könyvek, folyóiratok, újságok, röplapok, levelek, naplók, kéziratok, plakátok, zászlók, filmek, diák, fotók és emléktárgyak).

A Széchenyi terem tárlóiban életutak, emlékek: Antológia Kiadó, Bánkuty Géza és Ilonka, Csapó Endre, Ferencz Béla, Gálfalvi György, Gyarmati Dezső, Kátay Zoltán, Kovács Lajos, Juhász László, Nagy Alajos, Németh Lehel, Pongrátz Gergely, Szíj Rezső, Szitnyai Zoltán, P. Szőke János, Tollas Tibor, Wittner Mária.

Vezéri Kőjurta: Ferencz Béla fafaragásai.

Útjelző táblák: Aggtelek, Aquincum, Arad, Bábolna, Baja, Bánffyhunyad, Bécs, Beregszász, Borsi, Budapest, Bugac, Burg Kastl, Celldömölk, Csehimindszent, Csíksomlyó, Csíkszentdomokos, Dardzsiling, Debrecen, Eger, Érmindszent, Esztergom, Farkaslaka, Felsőrácegrespuszta, Gelence, Herend, Hortobágy, Huszt, Jászberény, Kalocsa, Kaposmérő, Kassa, Kecskemét, Kenderes, Kiskőrös, Kiskunfélegyháza, Kiskunhalas, Kiskunmajsa, Kistarcsa, Kolozsvár, Komárom, London-Wembley Stadion, Magyarpécska, Makó, Máriapócs, Máriazell, Marosvásárhely, Mészkő, Miskolc, Mohács, Monok, Muhi, Munkács, Nagybánya, Nagybarca, Nagybocskó, Nagycenk, Nagyszalonta, Nagyszentmiklós, Nándorfehérvár, Nyitra, Nyitraújlak, Ópusztaszer, Pákozd, Pannonhalma, Pécs, Poroszló, Pozsony, Recsk, Rodostó, Róma, Sárospatak, Segesvár, Sopron, Sopronkőhida, Szabadka, Szárszó, Szarvas, Szatmárcseke, Szeged, Székesfehérvár, Szelmenc, Szentendre, Szentkirály, Szőreg, Tarpa, Tihany, Tiszaalpár, Tiszakécske, Tokaj, Torda, Tordatúr, Torzsa, Vecsés, Verecke, Versailles-Trianon kastély, Vértesszőlős, Veszprém, Világos, Visegrád, Vizsoly, Voronyezs, Wadowice.

Külső Programok: Pulpitus a Parlamentben, a Mindszenty Társaság rendezvényei, Kölcsey Kör, Polgárok Házában (Budapest), Piarista Gimnáziumban (Kecskemét), ország ismertetők, nyelvtanfolyamok. Értékfelmérő kollégiumok: Drávaszög - Baranya Kollégium, Beregi Kollégium, Ungi Kollégium, Máramarosi Kollégium, Ugocsa Kollégium.

A részletes programról, a támogatás lehetőségeiről kérésére a Népfőiskola munkatársai szívesen adnak felvilágosítást

Telefon:
+36 76-549-049 Molnárné Lezsák Anna,
+36 76-549-040 Kis Márta,
+36 1-441-44-33 Németh Szilvia

Népfőiskola Alapítvány Kuratóriuma nevében
Lezsák Sándorné igazgató

TEHETSÉGES FIATALOK TÁMOGATÁSA

Az alábbi ösztöndíjak, tanulmányi versenyek, vetélkedők pénzügyi alapjait közismert és kevésbé ismert névadók és támogatók felajánlása vagy végrendelete teremtette meg:

Bezerédi Zoltán tanulmányi ösztöndíj, Biczóné Kovács Jolán tanulmányi ösztöndíj,
Kátay Zoltán kutatói ösztöndíj, Mindszenty kutatói ösztöndíj,
Kisnyelvészek és kismatematikusok versenye (Tollas Tibor és Kovács Lajos díjak)

Emléküket szeretettel méltatjuk és őrizzük.

KURATÓRIUM

A Népfőiskola Alapítvány Kuratóriuma:

Bakos István tanár, művelődéskutató, Dr. Bíró Zoltán irodalomtörténész,
Gálfalvi György író, Kassai Lajos lovasíjász

A Kuratórium elnöke:
Lezsák Sándor, író, a Magyar Országgyűlés alelnöke