Ma 2018 november 17. szombat, Hortenzia és Gergő napja van. Holnap Jenő napja lesz.

21. századi pillanatfelvétel a Felső-Bodrogköz magyarságáról

Szeptember 22-én, a Királyhelmeci Gimnáziumban tartott zárórendezvénnyel fejezte be közel egy éves munkáját a Felső-Bodrogköz Értékfeltáró Kollégium. A kollégium munkájában 7 egyetem 40 hallgatója és oktatója vett részt.

Az értékfeltárás során a kutatók igyekeztek megtalálni a 32 településen, azokat a személyeket, akik valamilyen formában magukban, vagy éppen magukon hordozzák a Felső-Bodrogköz értékeit, éltetik hagyományait, művelik mesterségeit, szervezik közösségeit, vagy akár művészi tehetségükkel a gyönyörű népdalokon keresztül teszik különlegessé a Kárpát-medence e szegletét.

A zárórendezvényen készült videó megtekinthető ide kattintva!

A kutatást támogatja:

Kövesse Lezsák Sándor tevékenységét facebook oldalán is!

<< 2018. November >>