Ma 2018 október 19. péntek, Nándor napja van. Holnap Vendel és Irén napja lesz.

Zárókonferenciára készül az Alsó-Bodrogköz Értékfeltáró Kollégium

Az Alsó-Bodrogköz Kollégium kutatói májusban tértek vissza a térség 22 településére: Alsóberecki, Bodroghalom, Cigánd, Dámóc, Felsőberecki, Györgytarló, Karcsa, Karos, Kenézlő, Kisrozvágy, Lácacséke, Nagyrozvágy, Pácin, Révleányvár, Ricse, Semjén, Tiszacsermely, Tiszakarád, Vajdácska, Viss, Zalkod, Zemplénagárd.

A kutatócsapatok az első kutatóhéten megkérdezett közel ötszáz személyből százat látogattak meg mélyinterjúk készítése céljából. A második felmérés során számos értékes, ma is élő hagyományra bukkantak a kutatásban résztvevők.

A kutatóhét sikeresen zárult, jelenleg a könyv szerkesztési munkálatai zajlanak. A kutatási anyagból készülő kötet méltó helyet fog elfoglalni az eddig megjelent értékfeltáró sorozatban. A zárókonferencia és könyvbemutató idén szeptemberben kerül megrendezésre az Alsó-Bodrogközben.

Lakitelek, 2018. augusztus 01.

Hágen Ádám
technikai szervező

A kutatást támogatja:

Kövesse Lezsák Sándor tevékenységét facebook oldalán is!

<< 2018. Október >>