Ma 2018 november 17. szombat, Hortenzia és Gergő napja van. Holnap Jenő napja lesz.

Zarándokutat vezet a honatya

Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke vezeti azt a háromnapos zarándokutat, amely ma indult és Kossuth Lajos életének főbb állomásait látogatja meg.

A Lakitelek Népfőiskola, a Lakiteleki Eötvös Iskola és a Keresztény Élet szerkesztősége tavasszal Kárpát-medencei történelmi versenyt hirdetett általános és középiskolás diákok számára, az 1848-as forradalom, az áprilisi törvények kiadásának 170. évfordulójára emlékezve.

A turini remete – Kossuth Lajos élete és pályafutása címmel meghirdetett versenyre az írásbeli fordulókon legjobb eredményt elére 22-22 csapatot hívták meg a Lakitelek Népfőiskolán megrendezett döntőbe.

A legjobb öt-öt csapat nyereményei között szerepel, hogy felkészítő tanárukkal együtt meghívást kaptak arra a zarándoklatra, amely Kossuth Lajos életének főbb állomásaira – Budapest, Cegléd, Debrecen, Monok, Sárospatak, Sátoraljaújhely – vezet.

Az országjáró kirándulás résztvevői rendhagyó történelemórák keretében még több ismeretet szerezhetnek a zarándoklat során Magyarország egykori kormányzójáról.

Petőfi Népe

Kövesse Lezsák Sándor tevékenységét facebook oldalán is!

<< 2018. November >>