Ma 2018 július 20. péntek, Illés napja van. Holnap Dániel és Daniella napja lesz.

Jól ismerik az értékeket

Jól ismerik a magyar értékeket a magyar gyerekek. Ez derült ki azon a vetélkedőn, amelyet a Kárpát-medence kincsei címmel a napokban rendeztek meg a Lakitelek Népfőiskolán.

A Népfőiskola, a Hungarikum Bizottság és a Nemzeti Művelődési Intézet közös felhívására több mint 600 csapat jelentkezett Magyarországról és a Kárpát-medencéről. Az írásbeli fordulók után 24 magyarországi és 24 határon túli csapat jutott az elődöntőbe. Közülük a legjobb 12-12 csapat vehet részt a döntő megmérettetésen, amely május 10-11-én lesz, szintén a Lakitelek Népfőiskolán. A vetélkedő résztvevői értékes ajándékcsomagot kapnak, győztesei pedig kétnapos, országjáró, hungarikum témájú kiránduláson vehetnek részt augusztusban.

Petőfi Népe

Kövesse Lezsák Sándor tevékenységét facebook oldalán is!

<< 2018. Július >>