Ma 2018 október 17. szerda, Hedvig napja van. Holnap Lukács napja lesz.

Kurultaj Kollégium második alkalommal a Népfőiskolán

Az ország minden részéből (Pécs, Szeged, Miskolc, Budapest, Debrecen, Veszprém, Sopron) érkeztek március 27-28. között a második Kurultaj Kollégium mongol diákjai. A közel nyolcvan egyetemista a magyarság csúcsteljesítményeivel, a hungarikumokkal ismerkedett.

Az esti táncház mellett, a hazai gasztronómia kiváló ételeit, italait kóstolták, képes előadásokat hallgattak őshonos állatokról, a magyar tudomány világszerte elismert tudósairól, történelmünkről, a magyar termékekről, kultúráról.

A kétnapos kollégium során egy kirándulás keretében Lakitelek környezetét, a Kiskunsági Nemzeti Parkot is megismerték. A mongol Nagykövet úr tolmácsolt és érzékelhettük, hogy akár egy jó osztályfőnökkel, bensőséges kapcsolat alakult ki a diákok és a nagykövetség között.

A Nagykövet úrnak egy hungarikum kosárral köszöntük meg rendkívül aktív részvételét, segítségét – írja facebook oldalán Lezsák Sándor, a Népfőiskola Alapítvány kuratóriumának elnöke.

Kövesse Lezsák Sándor tevékenységét facebook oldalán is!

<< 2018. Október >>