Ma 2018 május 28. hétfő, Emil és Csanád napja van. Holnap Magdolna napja lesz.

Mongol diákok a Lakiteleki Népfőiskolán

Magyarországon tanuló mongol diákok látogattak el a Lakiteleki Népfőiskolára március 13-án. Lezsák Sándor, a Magyar Országgyűlés alelnöke, a Lakiteleki Népfőiskola vezetője köszöntőjében kiemelte, hogy a rokontudatú népek találkozói rendkívül fontosak, elengedhetetlen, hogy megismerjük egymás kultúráját, értékeit, szokásait. Kedden délután országismertető előadásokkal konferencia kezdődött.

Olajos István iskolaigazgató a magyar történelem fontosabb eseményeit ismertette előadásában. Horváth Zsolt, a Hungarikum Bizottság értéktárak kialakításáért felelős koordinátora a magyarság csúcsteljesítményeit, a hungarikumokat mutatta be. Obrusánszky Borbála a Külgazdasági és Külügyminisztérium Kelet-Európa és Közép-Ázsia Főosztálya képviseletében köszöntötte a diákokat. Batbayar Zeneemyadar, Mongólia nagykövete a mongol értékekről, „mongolikumokról” tartott előadást.

Varga Zoltán, a Magyar Turán Alapítvány alapítója a Bugacon kétévente megrendezésre kerülő Kurultajról beszélt a hallgatóságnak. Ezt követően Buda Ádám lantművész tartott bemutatót magyar népi hangszerekkel, Barcza Bálint Somló hegyi szőlősgazda a magyar borokról tartott rövid ismertetőt és borkóstolót, a nap zárásaként pedig a Kösöntyű néptáncegyüttes mutatott be hagyományos, népi táncokat.

Szerdán a fiatalok kiránduláson vesznek részt, megismerik Lakiteleket, a Holt-Tiszát és a környék élővilágát. Ezt követően Ugró Sándor, a Kiskunsági Nemzeti Park igazgatója beszél Magyarország természeti kincseiről és őshonos állatairól.

Magyar Hírlap

<< 2018. Május >>