Ma 2018 október 20. szombat, Vendel és Irén napja van. Holnap Orsolya napja lesz.

Tájékoztatjuk Látogatóinkat, hogy a Lakitelek Népfőiskola épületeinek rekonstrukciója és fejlesztése keretében a beruházás első része befejeződött, a második ütem folyamatban van.

A Népfőiskola Alapítvány a beruházás ideje alatt is várja Látogatóit programjaival, szolgáltatásaival, melyekről továbbra is tájékoztatjuk honlapunk olvasóit.


Izing Máté Antal: A határon túli magyarság és a rendszerváltás - Oktatás, identitás, jövőkép: a kárpátaljai magyar fiatalság kihívásai saját kutatás tükrében
E-mail Nyomtatás PDF

"Dolgozatom célja, hogy széles közönséggel ismertethessem Kárpátalja 1989 óta eltelt időszakát, továbbá jelen- és jövőképét. Reményeim szerint olyan tényeket, összefüggéseket tárhatok fel, amelyek világossá teszik, hogy milyen kihívásokkal kell megküzdenie ahhoz a közösségnek, hogy az általam is vizsgált fiatalság életképes jövőt és perspektívát lásson Kárpátaljában.A szakirodalom, a kutatási anyagok és a rendelkezésre álló statisztikai adatok ismertetése mellett a kutatás másik fontos alapját egy saját, anonim kérdőíves felmérés szolgálta, melyet osztálytermi keretek között bonyolítottam le, 2015 júliusa és 2016 szeptembere között, két alkalommal. A kérdőív 542 adatközlője 16-20 év közötti, magát magyar nemzetiségűnek tartó diákok közül kert ki, akik magyar vagy magyar tannyelvű, illetve magyar tagozattal rendelkező kárpátaljai szak-, szakközépiskola vagy gimnáziumtanulói voltak." (részlet)

Izing Máté Antal I. helyezést ért el a X. Fiatal Politológusok Találkozóján. A teljes dolgozat a FIPOLIT oldalán érhető el.


Vissza

 

Webkamera

Lakitelek Népfőiskola animált kameraképe

Kattintson a képre!

Eseménynaptár

<< 2018. Október >> 
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Magyar Örökség

Magyar Örökség Díj
2003 március 22-én a Magyar Örökség Díj kuratóriuma pedagógiai és közösségszervező munkássága elismeréséül Magyar Örökség Díjat adományozott a Lakiteleki Népfőiskolának.

Közhasznúság


Közhasznúsági jelentéseink