Ma 2017 november 25. szombat, Katalin napja van. Holnap Virág napja lesz.

Zajlik a XVII. Lakiteleki Filmszemle

Megtelt a Lakiteleki Népfőiskola Kölcsey háza a XVII. Filmszemle alkalmából. A hagyományoknak megfelelően itt minden néző egyben tagja a zsűrinek is. A nézők között a lakiteleki Tisza Nyugdíjas Klub tagjai.

Külön értékelnek és díjat adnak a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium, a nagykőrösi Arany János Református Gimnázium és a kiskunmajsai Tomori Pál Katolikus Gimnázium tanulói. Sára Sándor nevében is köszöntöttem a szemlét, aki tegnap kórházba került, így most először nem tud köztünk lenni.

Szerdán délelőtt folyamán a kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, a kiskunfélegyházi Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium és a lakiteleki Eötvös Loránd Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai zsűriznek a szakmai testület mellett. A szemlére 114 alkotás érkezett a Kárpát-medence minden részéből, ezek közül a döntőbe 27 film jutott be.

Nálunk is nehéz helyzetben van a zsűri. Ennek oka, hogy a Kárpát-medence és a média minden területéről érkeztek a zsűri tagjai. A nagy létszám (30-an vannak) nagy vitát eredményez. A döntés csütörtök reggelig titkos.

<< 2017. November >>