Ma 2017 december 18. hétfő, Auguszta napja van. Holnap Viola napja lesz.

Fiatal muzsikusok Csillebércen

Harmadszor tartott tábort a Nemzeti Ifjúsági Zenekar a lakiteleki Népfőiskolán, a több tucatnyi fiatal muzsikus ez után koncertsorozatot ad, a fővárosban található csillebérci szabadtéri színpadra szombaton érkeznek.

A két éve alapított, a Kárpát-medencében élő, fiatal magyar zenészek kulturális képzését, művészi érvényesülését segítő Nemzeti Ifjúsági Fúvószenekar a napokban tartotta harmadik táborát. A Madari Andor által létrehozott együttes a lakiteleki Népfőiskolán, az Országgyűlés alelnöke, Lezsák Sándor védnökségével rendezett foglalkozásokat, a tizenhat és huszonhat év közötti fiatalok felkészülését művésztanárok segítették. A zenekar szombaton Budapestre érkezik a koncertsorozatával, délután fél 1-től parlamenti látogatáson vesznek részt a tagok, majd a csillebérci szabadtéri színpadon fél 4-től hangversenyt adnak.

Harmadik éve hirdették meg a táborba való jelentkezési lehetőséget Magyarország, illetve a határon túli magyar lakta területek zenei középiskoláiban és főiskoláin. A jelentkezők fogadását az iskolák igazgatóival, tanáraival együttműködve végzik, referencia-felvételt kérnek a fiataloktól, majd a résztvevők kiválasztását a tábort szervező művészek végzik, és a diákoknak csak jelképes összeget kell fizetniük. A zenei táborban a részt vevő fiatal zenészek kapcsolatba kerülnek a legnevesebb hazai művészekkel, elismert művész-tanároktól tanulhatnak, kidolgoznak és begyakorolnak egy előadásra kész komplett műsort, amellyel aztán hazai és határon túli településeken fellépnek.

Magyar Hírlap

<< 2017. December >>