Ma 2018 július 22. vasárnap, Magdolna napja van. Holnap Lenke napja lesz.

Néptáncosok Szakmai Alkotótábora a Népfőiskolán

A lakiteleki Népfőiskola Alapítvány Kösöntyű néptánccsoportja az idén 21. alkalommal rendezte meg a Néptáncosok szakmai alkotótáborát, ahová az ország különböző részeiből érkeztek táncosok.

A tábor célja őrizni hagyományainkat táncban, viseletben, énekben, zenében. Idén a résztvevők bagi és felcsiki táncok motívumvilágával ismerkedhettek meg Balogh Ildikó örökös aranygyöngyös táncos, mester fokozatú néptáncpedagógus és Fantoly Gyula, a Népművészet Ifjú Mestere, nívódíjas koreográfus vezetésével. Vezetőink tudatosan választanak minden évben a Kárpát-medence magyarságának táncaiból két különböző dialektust.

A felcsiki népszokások, népviseletek, népdalok megismertetését segítette a Csíkjenőfalváról származó Simon Katalin. A tábor teljes ideje alatt élő zenére történt az oktatás.

Zenészeink: Hegedűs Gergely, Szabó János és Varjasi László voltak.

Az alkotótáborban szerzett ismeretek összegzésére és bemutatására július 8-án került sor a Népfőiskola néptánctermében.

Lizik-Varga Katalin
Fotó: Vajda Piroska