Ma 2017 június 23. péntek, Zoltán napja van. Holnap Iván napja lesz.

Meghívó „A kolozsvári Bethlen Gábor szoborállítás emlékezete” c. könyv bemutatójára

A Bethlen Gábor Alapítvány – a Hitel Könyvműhely gondozásában megjelent – "a Bethlen Gábor Alapítvány Aranykönyve", amely emléket állít a közadakozásból megvalósított 2013. október 23-i kolozsvári szoborállításnak. E kortörténeti dokumentum kötettel az Alapítvány köszönetét fejezi ki e sikeres civil együttműködés résztvevőinek és támogatóinak. A kötet ünnepélyes bemutatója 2016. december 19-én hétfőn lesz, melyre minden érdeklődőt szeretettel várunk!

A Bethlen Gábor Alapítvány „A kolozsvári Bethlen Gábor szoborállítás emlékezete” című c. könyvének ünnepélyes bemutatóját 2016. december 19-én hétfőn 14 órakor,

a /Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Archívum /

RETÖRKI Tanácskozó termében (1062 Bp. Andrássy út 100.) tartja.

Dr. Bíró Zoltán, a RETÖRKI főigazgatója, a Bethlen Gábor Alapítvány kurátora bevezetője.

A könyvről és a szoborállításról beszélnek:

Lezsák Sándor az Országgyűlés alelnöke, a BGA Kuratóriuma elnöke, fővédnök

Komlóssy József (Svájc) ny. erdőmérnök; az Európa Tanács, az ENSZ autonómia szakértője

Adorjáni László ref. lelkész, a Kolozsvár- Alsóvárosi (Kétágú) református templom lelkésze

A könyvbemutatón részt vesznek;  Péterfy László szobrászművész, a szobor alkotója, Nagy András grafikus, a könyv tervezője, és a könyv két szerkesztője: Magyary Rozália és Bakos István a BGA kurátorai.

"A Bethlen Gábor Alapítvány Aranykönyve" emléket állít a 2013 október 23-kai kolozsvári Bethlen Gábor-szoborállításnak. A szép kiállítású, színes kortörténeti kiadványt köszönetként készíttette az Alapítvány Kuratóriuma a közadakozásban részt vett szoborállítók tiszteletére. Teljes névsoruk az Aranykönyv 137-148. oldalán olvasható. Ez a nekik szánt könyvadomány - csakúgy mint a civil összefogás eredményeként megvalósított kolozsvári emlékjel -, a nemzeti szolidaritás és együttműködés karácsonyi üzenete.

Az ünnepi könyvbemutatóra tisztelettel meghívjuk a magyar napilapok, hetilapok, és a média képviselőit, hírvivőit.

Szeretettel hívjuk és várjuk a közadakozásban és a szoborállításban részt vett nemzettársainkat, akik tiszteletpéldányaikat helyben átvehetik. Az erdélyi szoborállítók Kolozsváron kapják meg karácsonyi könyvajándékukat.

Az ünnepélyes könyvbemutatón szívesen látjuk a BGA, a kolozsvári szoborállítás és az Aranykönyv iránt érdeklődőket is.

Budapest, 2016. december 9-én

A Bethlen Gábor Alapítvány Kuratóriuma