Ma 2018 január 23. kedd, Zelma és Rajmund napja van. Holnap Timót napja lesz.

Jubiláló Kösöntyű néptánctábor

Két évtizedes múlttal rendelkezik a Kösöntyű néptánctábor, amit minden évben a népfőiskolán rendeznek Balogh Ildikó és Fantoly Gyula szakmai irányításával.

Fantoly Gyula

(Nagyításhoz kattintson a képre!)

A táncosok tortával köszönték meg Lezsák Sándornénak a lehetőséget, az eddigi segítséget. Ezúttal a Kárpát-medence keleti és északi tájegységéből, mezőkölpényi és gömöri táncokat tanultak.

Lezsák Sándorné örömét fejezte ki, hogy sok fiatal jelentkezett ezúttal is a táborba. A táncokat a már korábban kialakított tükrös táncteremben tanulták, erről a zárónapon tanúságot is tettek. Közöttük olyanok is voltak, akik már évtizede járnak a Kösöntyű néptánctáborba.

(Forrás: Petőfi Népe)

<< 2018. Január >>