Ma 2017 augusztus 22. kedd, Menyhért és Mirjam napja van. Holnap Bence napja lesz.

Tisza Vendéglő és Vendégház

1994 decemberében került átadásra a 150 személy befogadására alkalmas Tisza vendéglő. Az asztalokat és székeket Varga József, lakiteleki asztalosmester készítette, a díszítéseket Polyák Ferenc matkópusztai fafaragó faragta. A falakon Hermann Ottó képes gyűjteménye a tiszai halászatról, a bejáratnál pedig két üvegtárolóban a Holt-Tisza és a Tőserdő vízi- és állatvilágát mutatjuk be.

A Népfőiskola egyik vonzereje a Tisza vendéglő kitűnő konyhája, ahová az országútról betérő vendégeket is szívesen látnak.

Az épület alsó részében az Antológia Kiadó és Nyomda, valamint a mosoda rendezkedett be.

A felső szinten 21 db 2-4 ágyas kollégiumi szoba található, melyek 2003. júniusa óta a mozgássérültek számára is alkalmas eszközökkel szerelhetők fel. Az emeletre felvonó segíti a feljutást.